Dileklerimize Kavuşmak için Sürekli Atmamız Gereken 5 Adım…

Sevgili arkadaşım,

Hayatımızda olmasını istediğimiz, gerçekleşmesini istediğimiz tüm güzellikler hemen yanı başımızda bizi bekliyorlar.

Tekrar ediyorum, evet:

Hayatımızda olmasını istediğimiz, gerçekleşmesini istediğimiz tüm güzellikler hemen yanı başımızda bizi bekliyorlar.

Peki ya sıkıntılar, zorluklar, dertler, yokluklar?

Evet onlar da maalesef hemen yanı başımızda, orada mevcutlar.

Cennetten kandırılarak da olsa kendi isteğimizle çıktığımızdan beri, maalesef onlar da oracıkta hazır bekliyorlar.

Ancak Allah’tan bir lütuf ve armağan olarak, şunu biliyoruz ki, biz hangisine odaklanırsak, hayatımızda da onu buluveriyoruz.

Bu sebeple işte, hem dileklerimize kavuşmak için, hem de hem bu hayatta hem de bu hayattan sonra cennete tekrar kavuşabilmemiz için, sürekli atmamız gereken 5 adım:

*************************************

1- Harikulade dileklerin için Allah’a sığınıp açılacak temizlik kapılarını, kapatma kapılarını, geçme ve gereğini yapma kapılarını görmeye karar ver, niyet et ve  görmek için aklını kalbini, gözlerini, kulaklarını aç. Kapıların gereğini yapmak için her seferinde Allah’a sığınıp aklının ve kalbinin HEMFİKİR olmasına önem ve özen göstererek hareket et.

2- Özellikle açılacak temizlik kapılarını bekletmeden hallet ve temizle. Her temizlikle Allah’a daha da sığın ve karar-niyetini daha da tazele, aklını, kalbini, gözünü, kulağını daha da aç.

3- Kötü, yanlış ve çirkin şeyleri, dileklerine ve hayatın 8 parçasına zararlı şeyleri hayatından mümkün olduğunca uzak tutmaya çalış, en azından onlara prim verme.

4- İyi, güzel, doğru şeylere ve pek tabii harikulade dileklerine odaklan ve şükret. Allah’ı sevgiyle, şükürle ve övgüyle an.

5- Çevrenin, hayatın 8 parçasında iyilikten, güzellikten, doğruluktan yana ve bu yönde  seni destekleyen insanlarla çevrili olmasına özen ve önem ver.

**************************************

İşte 1 Temmuz’da başlayacak maratonda da biz, 23 gün boyunca, HER GÜN bunu yapıp, bu konuları hayatımızda kalıcı ve sürekli bir alışkanlık haline getirmek için çalışacağız.

Harikulade dileklerimiz de, hayatımız da, bu hayattan sonraki hayatımız da, biz de, bu desteği, bu yardımı, bu çalışmayı hak ediyor.

Kayıtlar 12 Haziran’da.

Mutlaka beklerim.Yorum