2012′yi Nasıl Harikulade Bir Şekilde Uğurlayalım, Harikulade bir 2013 için Nasıl Hazırlanalım?

 

dropcap-Allah’tan, huzur, mutluluk, bolluk, bereket, sevgi, güven, saygı, iyilik, güzellik, doğruluk dolu, HARİKULADE BİR 2013 DİLİYORUM.

***********************************

İşte sevgili arkadaşım,

2012′nin neredeyse sonundayız.

Bir ayağımız 2012′de bir ayağımız 2013′te.

Yeni bir yılın heyecanı ile, yeni yılda olmasını istediğimiz tüm o güzel şeylerin beklentisi ile doluyuz, değil mi?

Tabii ister istemez, geçen yılın, hatta yılların anıları, sıkıntıları, hatta belki pişmanlıkları insanın aklına geliyor.

İtiraf edeyim, eskiden, bu zamanlar benim için,

** geçen yıla bakıp, ‘Ah, keşke şöyle yapsaydım. Ah, keşke şöyle olsaydı.’ türünden muhasebelerle,

** ya da hayatımda yokluğunu hissettiğim, veya kaybettiğim şeylerin veya insanların düşünceleri ile,

o sene başardığım en büyük başarıları, ailemle, arkadaşlarımla geçirdiğim pek çok harikulade anları bile, silip atacak şekilde geçerdi.

Taa ki, ben tüm o irili ufaklı başarılarımın değerini bilmeyi öğrenene, ve daha da önemlisi, bendeki bu değişik ODAK NOKTASININ hayatımı nasıl değiştirdiğini, ve geleceğimin yani, yeni yılın bu şekilde ne kadar harikulade geçtiğini, geçebileceğini farkedene, anlayana kadar.

Ne zaman aklım yine bu olumsuz düşüncelerle dolmaya başlar, hemen defterimi kalemimi elime alıp,

** geçen yılda gerçekleşen ve benim gelişmeme, büyümeme yardım eden, HER ŞEYİN değerini bilip şükrederim,

** iyilikten, güzellikten, doğruluktan UZAK olup da hayatıma bir şekilde gelmiş ama YENİ YILDA hayatımda aynen devam etmesini istemediğim, hayatımda olmasını istemediğim her şeyi de, temizlik yaparak, aklımdan ve kalbimden, elimden geliyorsa hayatımdan uzaklaştırıp, Allah’a havale ederim.

** harikulade bir yeni yıl için dileklerimi diler, hayallerime, isteklerime, hayatımda görmek istediğim harikulade her şeye odaklanırım.

Bu sene burada beraber yapalım mı?

=================================
2012′yi Nasıl Harikulade Bir Şekilde Uğurlayalım,
Harikulade Bir 2013 için Nasıl Hazırlanalım?

=================================

Çok zevkli ve çok kolay, merak etme sevgili arkadaşım.

Yarım saat veya 40 dakika kadar, sessiz bir yerde, rahatsız edilmeden rahat rahat oturabilmen ve bir defter veya en az 4 adet, büyükçe daha doğrusu normal boyda kağıt gerekiyor.

Ve pek tabii ki, sevdiğin bir kalem.

1- Şükür listesi

Önce şükür listemizi hazırlayacağız. Ancak şükür listemizi yazarken, eğer son günlerdeki makalelerimi okuduysan, :D o şey için NEDEN şükrettiğimizi bilmek ve bulmak, farkında olmak çok önemli.

Bu hem bizim şükrümüzü derin bir şekilde hissetmemizi sağlıyor, hem de çekim alanımızı harikulade bir şekilde temizleyip, Allah’ın yardımıyla benzerlerini veya aynısını bilinçli bir şekilde kendimize hızla çekmemize yardım ediyor.

*** Birinci kağıdımızı alıp, sayfayı ortadan ikiye  ayıracak şekilde, diklemesine bir çizgi çiziyoruz.

Sol tarafın başına, 2012′de ŞÜKRETTİĞİM ŞEYLER,
Sağ tarafın başına da, NEDEN ŞÜKREDİYORUM?
yazıyoruz.

***Ocak ayından başlayıp, Aralığa kadar, geçen seneyi şöyle bir gözlerimizin önünden geçiriyoruz ve bulabildiğimiz, hatırlayabildiğimiz, her olumlu, güzel, olayı, anıyı, kişiyi, kişileri, yenilikleri, eski şeyleri, yüzümüzü, aklımızı, kalbimizi gülümseten, aydınlatan, hoşumuza giden, maddi veya manevi, geliştiğimiz, büyüdüğümüz, öğrendiğimiz, anladığımız, her şeyi, irili ufaklı her başarıyı, yazarak, soldaki sütunumuzu dolduruyoruz. (Eğer daha fazla kağıda ihtiyacınız olursa, ne ala. :D )

*** Sonra da, diğer sütuna, şükrettiğimiz şeye denk gelecek şekilde, o şey için NEDEN şükrettiğimizi yazıyoruz. Basit bir şekilde ÇÜNKÜ, … diye başlayıp, içimizden geldiği gibi cümleyi tamamlayabiliriz.

Sevgili arkadaşım,

2012 bir kişi için ne kadar iyi veya kötü geçmiş olursa olsun, bu alıştırmayı yaptıktan sonra, 2012′ye BAMBAŞKA bir gözle bakacaktır.

İyi geçti diyen, daha da iyi görecek.

Kötü geçti diyen de aslında hiç de o kadar kötü olmadığını farkedecektir.

Mutlaka tavsiye ederim.

2. Hayatında artık istemediğin şeyler…

Şükürle çekim alanımızı oldukça düzelttikten sonra, artık hayatta istemediğimiz şeyler hakkında da bir kaç dakika geçirebiliriz ki, bunları OLDUKLARI GİBİ 2013′e taşımayalım. Üzerimizde taşıdığımız yükü biraz hafifletelim. :D

*** İkinci ve üçüncü kağıtlarımızı alıp, bu kez bu iki kağıdı 2 sütun elde edecek şekilde kullanıyoruz.

Sol taraftaki kağıdımızın başına, ARTIK HAYATIMDA İSTEMEDİĞİM ŞEYLER,
Sağ taraftaki kağıdımızın başına da, ASLINDA İSTEDİĞİM ŞEYLER
yazıyoruz.

*** Tekrar Ocak ayından Aralık ayına kadar geçen yılı, gözlerimizin önünde tekrar canlandırıyoruz ve bu kez, 2012′de gerçekleşen ama artık hayatımızda istemediğimiz HER ŞEYİ sol taraftaki sütuna yazıyoruz. İşte bir fırsat, sevgili arkadaşım, kurtulmak istediğimiz, istemediğimiz, HER ŞEYİ, düşünce, duygu, durum, olay, bir daha yaşamak istemediğimiz her şeyi buraya yazabiliriz. :D

*** VE hemen ardından da, sağdaki kağıda, bir öncekine karşılık gelecek şekilde, ONUN YERİNE İSTEDİĞİMİZ ŞEYİ yazıyoruz.

Ve hepsini yazdıktan sonra, istediğimiz o harikulade güzel şeylerin mutluluğunu hissedip, Allah’a şükrediyoruz.

Ve istemediğimiz şeyler için aklımızda ve kalbimizde, Allah’a sığınıp, TEMİZLİK yaptıktan sonra, o kağıdı, yırtıp atıyoruz.
İstediğimiz şeyleri yazdığımız kağıdımızı ise, tutarak, şükürler listemizle beraber bir kenara koyduktan sonra…

 

3. Harikulade bir 2013 hayal edelim!

Ve işte sevgili arkadaşım,

İşin en güzel tarafı.

*** 4. kağıdımızı alıp, başına,

HARİKULADE BİR 2013!!!!

yazıyoruz.

*** Ve ardından da, 2013′de olmasını istediğimiz, maddi, manevi, ailenle ilgili, işle ilgili, evle ilgili, arkadaşlarınla ilgili, sağlığın, hayatın, ülken, dünya, insanlık, doğa, evren, ruhlar,  HER ŞEYİ, yeni yılda ve hatta belki daha da ötesinde, olmasını istediğimiz HER ŞEYİ buraya yazıyoruz.

Şükürler olsun Allah’a, o kadar mutluyum ki, diye başlayıp sonra da 2013′de olmasını istediğin her şeyi gerçek gibi düşünüp, yaz.

Örnek vermek gerekirse:

Şükürler olsun Allah’a, o kadar mutluyum ki, sağlıklıyım, mutluyum.
Şükürler olsun Allah’a, o kadar mutluyum ki, kendi evimizde, huzur ve mutlulukla yaşıyoruz.
Şükürler olsun Allah’a, o kadar mutluyum ki, ülkemde, dünyada, insanlar artık gerçeklerin farkında, herkes hayata bir hayır, uğur, fayda getirmek için uğraşıyor.
Şükürler olsun Allah’a, o kadar mutluyum ki, ben, ailem, arkadaşlarım, milletim,  insanlık, temizlikler yapıyor, uyanıyor, farkına varıyor.

Burada şükürler listemizde yazdıklarımızı, veya diğer ASLINDA İSTEDİĞİM ŞEYLER kağıdımızda yazdıklarımızı da yazabiliriz.

Özellikle SON YAZDIĞIMIZ KAĞIDI, odamızda, çalışma masamızda, sık sık görebileceğimiz ve okuyabileceğimiz bir yerde tutmak ve orada yazdığımız o harikulade şeyleri tazelemek, Allah’a sığınıp, aslında tüm o iyi, güzel, doğru, harikulade şeylerin bize Allah tarafından çoktan verildiğini, bizim tek yapmamız gerekenin, kapattığımız kapıları Allah’a sığınarak açmak ve o güzel şeyleri KABUL ETMEK olduğunu, kendimize hatırlatmak da çok yardım ediyor.

İŞTE SEVGİLİ ARKADAŞIM,

2012′yi harikulade bir şekilde uğurlamanın, ve harikulade bir 2013 için hazırlık yapmanın en güzel yolu.

Bu alıştırmayı ister benimle yap, ister yapma, ben sana Allah’tan, huzur, mutluluk, bolluk, bereket, sevgi, güven, saygı, iyilik, güzellik, doğruluk dolu, HARİKULADE BİR 2013 DİLİYORUM.

Her zaman dualarımdasın.

Funda Teyzen
Çekim Yasası Öğretmenin,
Harikulade Dileklerin Funda Teyzesi

*******************************
*******************************

Yeni yılda AŞK ve EVLİLİK konusunda, dilekleri olan, yıllardan beri  bana sorular soran, yardım isteyen, bu konularda az veya çok bir karmaşa hisseden, yaşayan, arkadaşlarım:

YOĞUN İSTEK ÜZERİNE, AŞK ve EVLİLİK HAKKINDA bir e-kurs hazırladım:

AŞK ve AŞK  E-kurs
Aşk’ı Bir De Funda Teyzen’den Öğren
Aşk ve Evlilik Hakkında Bilmen Gereken 14 Sır

DETAYLI BİLGİ İÇİN, bakınız:

AŞKveAŞK.com

Harikulade bir 2013 dilekleri arasında, huzur, mutluluk, sevgi, saygı, bolluk, bereket, ve aşk dolu bir evlilik olan tüm arkadaş, öğrenci ve okuyucularıma tavsiye ederim.

AÇILIŞ ÖZEL ÖZEL ÖZEL indirimini dilerim kaçırmadan bu kursa katılırsınız.
Çok çok sevgiler

*******************************
*******************************
Yorum