Yok Aslında Birbirimizden Farkımız, Ama Biz…

Yok aslında birbirimizden farkımız, ama biz…

Çekim Yasasını anlayan ve bilen bir kişiyi normal insanlardan ayıran en önemli fark, bu kişinin başına gelen olaylar ne kadar zorlu, ağır ve acılı olsalar dahi, hep her şeyin temelinde kendisinin bir parmağı, bir payı olduğunu unutmaması, o istenmeyen olaya kendisinin de sebebiyet verdiğini bilmesi.

Normal insanlar ise, devamlı olup biteni eleştirerek, şikayet ederek, “hayat ne berbat” gibi düşünce ve hislerle negatif dalgalar yayarak olayları körükleme ve daha da çapraşık durumlara sebep olma hatasına düşüyorlar.

Bizim en büyük farkımız, etrafımızdaki olaylara katlanan veya şikayet eden bir seyirci değil, onları pozitif yönlere çeken aktif bir oyuncu rolünü kabullenmiş olmamız.

 


2 Yorum

  • Nuray Kurt Yaşar says:

    Topu başkasına atarak sorumululuklarımızdan kaçamayız.Eğer yaşanan olaylarda parmağımızın olmadığını düşünüp başkalarını suçlamaya devam edersek malesef bu kısır döngüden kurtulamıyoruz.Biz sorumluluk alarak kendimizi düzeltmeye başladığımızda aslında herşey kendiliğinden yoluna girmeye başlıyor.Başkalarının ne yaptığından çok kendimizin ne yaptığına bakmamız gerekiyor.

  • Funda Teyze says:

    :D
    Hepimize kolay gelsin. :D


Yorum