Mini Kurs – Yeni Yıla 7 gün – Bölüm 1

Sevgili arkadaşlarım,

2011′e de acısıyla tatlısıyla ‘Güle Güle’ dememize tam 7 gün var.

2011 benim için Allah’a çok şükür üretim yılı oldu. :D

Allah’a sığınıp, büyük bir adım attım.

Tam 365 gün devam edecek bir kurs hazırladım.

Şöyle bir durup bakınca, ben bile, hem kendim için hem de öğrencilerim için, ‘Ne cesaret’ diyorum. :D

Çünkü, 365 günlük bir kurs, hem öğretenin (yani ben) hem de öğrenenlerin (çok sevgili kurs öğrencilerim) kararlılığını gösteriyor.

Bir konuya 365 gün boyunca devam etmek için karar vermek, niyet etmek, inanın hiç de hafife alınacak bir şey değil. :D

Katılan ve azimle devam eden, devam etmeye de kararlı tüm arkadaşlarımı, yürekten kutluyorum. Sonsuz anlayışlar, keşifler, farkındalıklar ve başarılar diliyorum.

Ama hazır ben Allah’a sığınıp, bu cesaretle devam ederken, kursumda olmayan, ama yazdığım makaleleri hevesle okuyarak uygulayan, herhangi bir sebeple kursa katılmaya hazır olmayan arkadaşlarımı da boşveremeyeceğimi düşünüp, onlara da, ‘Yeni yıla girmeden, elimden gelenden DAHA FAZLA bir yardımı nasıl yapabilirim?’ diye Allah’a sığınınca, şöyle bir sonuca ulaştım:

2012′de yepyeni taptaze bir yeni yıla başlamanıza, kurs öğrencim olmasanız da, yardım etmek isterim.

Çünkü diğer okuyucularımın da, tüm öğrencilerimin kurslarımda elde ettikleri güzellik ve faydayı almamalarına, gerçekten gönlüm razı değil.

Tüm okuyucularıma o kursu vermem de hem teknik olarak, hem de insan olarak benim yeteneklerimi aşacak bir şey olduğu için, sizlere de yılın bu son 7 gününde, HER GÜN, evet her gün, taptaze bir yeni yıla başlamanıza yardım edecek, 2011′de yaşadığınız tüm güzellikleri kalıcı kılacak, o kadar hoş olmayanları ise tertemiz temizleyerek, 2011′i maksimum fayda ile kapatıp, enerjinizi, yaşam enerjinizi, hayat sevginizi arttıracak 7 günden oluşan bir MİNİ KURS hazırlamak isterim. :D :D

Bu mini kursuma katılmak için yeni makale e-magazinime üye olmanız yeterli. Ayrıca bir kayıt olmanıza gerek yok.

Bu şekilde hiç bir dersi kaçırmadan e-postanızın ‘Gelenler’ kutusunda bu 7 dersimizin haberini  önümüzdeki 7 gün boyunca bulabileceksiniz.

İşte bu da benim size yeni yıl hediyem. :D

Dilerim göndereceğim dersleri kullanır, faydalanır ve edindiğiniz anlayış, keşif ve başarıları benimle ve diğer katılan arkadaşlarınızla paylaşmak ve daha da arttırmak için, aşağıdaki yorumlar kısmında paylaşırsınız. :D

********************************

2011 sizin için iyi, güzel, mutluluklarla, başarılarla dolu bir yıl oldu mu?

Okuyucularımdan, öğrencilerimden başarılarını benimle paylaşanlardan biliyorum ki, 2011 bazıları için yepyeni anlayışlar, yepyeni keşiflerle, yepyeni başarılarla dolu bir yıldı.

Ancak siteme gelen TOPLAM okuyucu sayısı ile, e-magazinime üye olan TOPLAM okuyucu sayısını, kurs öğrencilerimin sayısı ile karşılaştırdığımda, nasıl desem, ben her ne kadar bunların değerini çok bilen, BOL BOL şükreden bir insan da olsam, bu sayının diğerine göre azınlıkta olduğu bir gerçek. :D

İşte bu 7 günlük mini kursumla ben bu başarıları arttırmak için Allah’a sığınıp adım atmak isterim. Yılın son günlerinde aynı makalelerim gibi bir karşılık dahi beklemeden, Allah’tan bir hoşnutluk için, okuyanlara yardım etmek için bu 7 gün sürecek mini kursu sizlere sunmak isterim.

********************************

Ve işte ‘Yeni Yıla 7 Gün’ adlı mini kursumun 1. bölümü:

Hazır bugün Pazarken, kendinize şöyle sessiz, sakin bir köşe ve  sessiz sakin bir 20-30 dakika bulun, ayırın.

Oturun, elinize bir kalem defter veya kağıt da alabilirsiniz eğer yazarak çalışmayı seviyorsanız ve 2011 yılına şöyle GENEL OLARAK bakın.

2011 yılı sizin için nasıl bir yıl oldu, 2011 yılında sizin için şükredecek ne var?

Bunu BİR KELİME ile ifade etmeye çalışın.

2011′in bir özeti gibi, tek kelime ile anlatsak nasıl anlatırdık bu yılı?

DİKKAT DİKKAT!!!!

Bu bakışta amacımız şükretmek.

En acılı bir olayı, hatta olayları yaşamış olsak bile, o olaydan bir ders çıkartmak, bir şey öğrenmek mümkün.

Ve bulduğunuz o şükredecek şeyi aklınızda ve kalbinizde, tüm hücrelerinizde hissedin ve şükredin.

2011′de ulaştığınız bu iyilik, güzellik için şükredin.

Bulduğunuz kelimeyi ve şükürlerinizi aşağıdaki yorumlar kısmına yazarsanız, ben de dahil, tüm arkadaşlarımız şükürlerinize katılır, daha coşmalarına yardım ederdik. :D :D

Ben de kendi bulduğum kelimeyi ve şükürlerimi bugün ilk fırsatta bu alıştırmayı yapınca yazacağım.

Görüyorsunuz ki, her sene kendi kendime yaptığım ‘Yeni Yıla 7 Gün’ mini kursumu, bu kez sizlerle beraber, birebir yapıyoruz.

Ne güzel. :D :D

VE İKİNCİ YAPACAĞIMIZ ŞEY DE ŞU:

Hayatımızın 8 parçasına bakalım.

Hayatımızın her parçası derken, hemen hatırlatayım, hayatın vazgeçilemez 8 parçası şunlar:

1- Kişinin kendisi,
2- Ailesi,
3- Arkadaşları, ülkesi,
4- Tüm insanlık,
5- Tüm canlılar,
6- Tüm fiziksel evren,
7- Ruhlarımız,
8- Allah.

Ve 2011 yılında bunlardan herhangi birine karşı yapmış olduğumuz bir hata, bir yanlış, herhangi bir kırıcı söz, herhangi bir kırıcı davranış olmuşsa, bu konuyu temizleyelim, mümkünse telafi edelim.

Hayatımızın 8 parçasına yaydığımız enerji nasıldı bu yıl?

Temiz ve sevgi dolu mu?

Hayatımızın 8 parçasına anlayış ve sevgi mi verdik?

Eşimize, çocuğumuza, annemize, babamıza, arkadaşlarımıza, hatta kendimize, küçültücü bir söz, haksızlık ettiğimiz bir davranış, pişmanlık duyduğumuz bir hareketimiz varsa, bunlar için temizlik yapalım.

Ülkemize karşı, insanlığa, canlılara, hatta ruhlara ve Allah’a karşı da irili ufaklı kırıcı bir söz veya hareketimiz olmuşsa da temizlik yapmak, bazen doğrudan özür dilemeyi, telafi etmeyi gerektirebiliyor ama her zaman, sorumluluk alıp, yaptığımızı kabul edip, o söz veya davranıştan VAZGEÇMEYİ içeriyor.

Hayatımızın 8 parçası, dediğim gibi, sadece kendimiz, ailemiz, ve arkadaşlarımızdan oluşmuyor.

Bir şekilde konuşmak, alışverişde bulunmak, hatta aynı şehirde, ülkede yaşamak, hatta aynı dünyada yaşamak durumunda olduğumuz insanları, bitki ve hayvanları da içeriyor.

Ve tabii ruhumuzu, tüm ruhları ve Allah’ı da içeriyor.

Kendi ruhumuzu, hatta başkalarının ruhunu karartan söz ve hareketlerimiz için, ve çoğunlukla da Allah’ı unuttuğumuz için de temizlik yapmak çok iyi oluyor.

Temizlik konusunda daha detaylı bilgiyi şu yazımda da bulabilirsiniz:

http://cekimyasasi.net/makaleler/en-temel-temizlik-islemi/

Temizlik hep Allah’tan da af dilemek ve onun affediciliğini kendimize örnek alarak kendimizi de affetmeyi ve sevmeyi içeriyor.

Yapacağınız her bir temizliğin, dileklerinize kavuşma yolunda, önünüzdeki engelleri birer birer temizlediğini unutmayın.

Kolay gelsin.

Ve unutmadan, ‘Yeni Yıla 7 Gün’ adlı bu mini kursumun ilk dersinin hayırlı uğurlu olmasını dilerim. :D

Yarınki 2. derste buluşmak üzere çok çok sevgiler.

Harikulade Dileklerin Funda Teyzesi. :D :D :D

Follow Me on Pinterest Pinterest'te Takip Et!
 
Yorumlar (24)
 1. Figen
  16:08, 25 Aralık 2011

  Yaşadığım tüm zorluklara, sıkıntılara rağmen 2011′de “SAĞLIKLI” olduğum için şükrediyorum…

 2. Funda Teyze
  16:54, 25 Aralık 2011

  2011 yılının kelimesi benim için, Allah’a çok şükür, ÜRETİM.

  Senenin başında teleseminerle başlayan yıl, yıl içerisinde tam 4 maratonla devam etti. Ve sene sonunu da yepyeni bir kurs ile yine üreterek kapatıyorum.

  Şükürler olsun Allah’a :D

  Bu arada her ne kadar bu derste yoksa da, geçe senenin makalelerinden, yeni yılın kelimesine karar ve niyet etme alıştırmamız da vardı, hatırlayacaksınızdır.

  http://cekimyasasi.net/makaleler/2010/12/31/yeni-yilin-kelimesi/

  Bu vesile ile onu da burada yapmak isterim.

  2011 için geçen sene KONUŞMAK kelimesini seçmiştim. Yeni başlayacak olan teleseminerimin heyecanı ile. :D :D

  Bu sene ise YAZMAK kelimesini seçiyorum. :D :D Çünkü benim üretimim yazmak şeklinde. :D

  Makaleler, e-postalar, mesajlar, yorumlar, yepyeni bir e-kitap, yepyeni bir kurs ile birlikte artık yazmak benim için her günümün vazgeçilmez bir parçası değil, zamanımın en çok gittiği bir konu haline geldi. :D :D

  Bu sebeple, 2012 yılının kelimesini, benim için, Allah’ın yardımı ve izniyle, YAZMAK olarak seçiyor, karar ve niyet ediyorum. :D :D

 3. Funda Teyze
  17:20, 25 Aralık 2011

  Ben de senin için ve sağlığın için şükrediyorum, Figen arkadaşım.

  Çok çok sevgiler

 4. azime
  17:35, 25 Aralık 2011

  Her nefes alldığımda bana bu nefesi veren Allahıma şükrediyorum

 5. Filiz
  19:35, 25 Aralık 2011

  Başarı!! Bu yıl 2011 de kendimi keşfetme başarısında bulundum ve iş değiştirme başarım oldu. ÇOK ŞÜKÜR YARABBİM!! Teşekkürler Funda Teyze:)) Sevgiler

 6. sevinc
  19:49, 25 Aralık 2011

  Merhaba,
  Yazilarinizi buyuk bir zevkle okuyorum, beni inanilmaz rahatlatiyor. harikasiniz.
  sizi seviyorum….

 7. Serpilce
  22:47, 25 Aralık 2011

  Merhaba, bende sizi tanıdığım için inanınki çok mutluyum. Çekim yasası ile ilgili pek çok yazı okudum. Ancak sizin anlaşılır vede açıklayıcı yazılarınızla, kalbimin vede mantığımın kabul edeceği bir siteye sahip olduğunuzu fark ettim. Sizinde dediğiniz gibi hem akıl hemde kalp kabul etmeli.
  2011 yılının kelimesini seçmem gerekirse eğer ; ben benim değerimi her zaman bilmişimdir. Ancak Allah rızası için diğer insanlarlada görüşmelerim vede konuşmalarım oluyor haliyle. Fakat belli olgunluğa vede belli eğitime sahip olmayıp, yada olupta bunu sindiremeyen kişilerle görüşmek beni bu sene ciddi anlamda üzdü. Benim değerlerimi hiçe sayan insanlardan uzak durmaya karar verdim. Buda bana DEĞERLİYİM sözünü bana hissettirdi. Allahıma şükürler ediyorumki.. ruhumu inciten insanlardan uzak durmamı anlatan olaylardan dersimi aldığım için minnettarım. Böyle kişileride önemsediğim için kendimi affediyorum..
  İyiki varsınız.. Bunları anlamamda bana vesile olduğunuz için teşekkürler.
  Umarım Allahım bana bolluk vede bereket dolu bir yılın kapılarını açarda en kısa sürede seminerlerinize katılmayı bana nasip eder..

 8. leyla
  09:53, 26 Aralık 2011

  2011 yılında sevdiklerimle beraber yaşadığım güzel ve sevindirici olayları baz alarak bende MUTLULUK diyorum.şükürler olsun.

 9. Özlem
  10:11, 26 Aralık 2011

  2011 senesi benim için tek kelime ile harikulade bir yıldı :D Hayat amacımı keşfetmek üzere aldığım kursum 2011 yılını bana harikulade geçirmem için bir fırsattı.Anlayışlarım,keşiflerim,farkındalıklarım,doğru bildiğim yanlışlarımla yüzleşmem sayesinde hergünüm güzeldi ve güzel olmaya da devam ediyor :D Bu vesile ile ben de dileklerimizin Funda Teyzesine ama benim de çok sevgili öğretmenime sonsuz teşekkür edeiyorum :D :D
  2012 ylı için ben ”Öğrenmek ” kelimesini Allah’ın izniyle seçiyor ,karar ve niyet ediyorum :D
  Şimdi şu anda birkez daha farkına vardığım için yazıyorum ki ben öğrenmeyi çok çok seviyorum.Öğrenmeyi ,öğrendiklerimi uygulamayı ve anlatmayı çok çok seviyorum.
  Şükürler olsun Allah’a :D
  iyi ki varsınız sevgili Funda Hocam :D :D

 10. Özlem
  10:14, 26 Aralık 2011

  2011 yılında aldığım hayat amacımı keşfettiğim kursumuzun yanı sıra harikulade dilekler maratonlarının da önemini yazmadan geçersem çok büyük haksızlık olu. Birlikte heyecanla katıldığmız maratonlar için Allah’a şükürler olsun :D Şu anda basamak atlamak kursuna devam ettiğim halde hazırlamış olduğunuz 7 günlük mini kursa da katılmak için çok hevesliyim. Funda Hocam,teşekkürler :D :D

 11. Funda Teyze
  10:24, 26 Aralık 2011

  Özlem arkadaşım,

  Ben de sana çok çok teşekkür ederim.

  Doğru bildiğimiz yanlışlarla yüzleşmek CESARET istiyor. :D :D

  Hem kurslarımda hem de maratonlarda gösterdiğin yüksek performans, ve yaptığın TÜM temizlikler için çok çok tebrikler.

  İşte bu temizlikler, geçen yılımızı harikulade yapan şeyler.

  Ve 2012 için seçtiğin, ÖĞRENMEK teması da harikulade. :D :D Aslında bu konuda yarın için hazırladığım derste biraz daha konuşuyorum. :D

  Diğer kursta azimle ilerlerken bu kursa da hevesle katıldığın için ise çok çok teşekkürler. :D :D

  Sen de iyi ki varsın. :D :D

 12. Hale
  11:44, 26 Aralık 2011

  Benim için 2011 yılını özetleyen kelime: TEMİZLİK

  2011′de yaptığım temizlikler sayesinde Allah’ın yardımı ve izni ile ben de harikulade bir yıl geçirdim.

  Funda Öğretmenim çok çok teşekkür ederim, tüm emek, dikkat ve zamanınız için.

  2012 yılı için kelimem ise yine TEMİZLİK.

  Aynı şekilde devam etmeye, bol bol temizlik yapmaya Allah’ın yardımı ve izni ile karar verip, niyet ediyorum.

  Bu mini kurs için de çok teşekkür ederim, Funda Teyze. :)

 13. nesli
  21:45, 26 Aralık 2011

  2011 yılının en önemli kelimesi benim icin KENDİ DEĞERİMİ BİLMEK idi.. Harikulade dilekler maratonu ve şimdide BASAMAK ATLAMAK kursu ile yepyeni anlayışlarım oldu kendim ile ilgili ve hayatım olumlu yönde ilerlemeye başladı. 2012 nin kelimesi ise benim icin sanırım ILETİŞİM olacak:) hem YAZMAK hemde KONUŞMAK yolu ile İLETİŞİM…Tesekkürler Funda öğretmenim:)
  Iyi seneler…

 14. Hilal
  10:39, 27 Aralık 2011

  Merhaba,

  İyi enerjiniz, görmesem de güleryüzünüz için teşekkür ederim:) 2012 yılında özlemini duyduğunuz, gerçekleşmesini istediğiniz ne varsa hayırlısı ile sizin olmasını dilerim:)
  2011 yılında borçlarımız büyük ölçüde bitti:DD Yıllardır çektiğimiz ekonomik sıkıntıdan neredeyse kurtulduk:)
  Benim şükür kelimem: MADDİ FERAHLIK
  Allah kimseyi ödeyemeceği borçlarla sınamasın, parasızlıkla boynunu bükmesin inşallah :)
  Herkese çok sevgiler:)

 15. Funda Teyze
  14:27, 28 Aralık 2011

  Hale arkadaşım,

  Harikulade bir seçim. Çok çok tebrikler. :D

  Bu konu hakkında, bugünkü Mini Kursumuzun 4. dersinde daha detaylı bilgi verdim. :D

  http://cekimyasasi.net/makaleler/2011/12/28/mini-kurs-yeni-yila-7-gun-bolum-4/

  Bu yolda sarfettiğin, TÜM emeklerin, tüm dikkatin, tüm zamanın, tüm özen ve kararlılığın için asıl ben teşekkür ederim.

  Sağ olasın., var olasın. :D :D

 16. Dilek
  18:07, 30 Aralık 2011

  Sevgili Öğretmenim,

  Şükürler olsun,artık zirveye rahatlıkla ve kolaylıkla çıkabilmenin mutluluğunu yaşayanlardanım.

  Bu yüzden 2012’nin kelimesini ZİRVE olarak seçtim.

  Bunu da size mutlulukla yazıyorum.

  2011’in favori kelimesi olarak hatırlarsanız ALMAK VE VERMEK’i seçmiştim.

  Çok şükür bu yıl hem aldığım hem de verdiğim çok çok güzel şeyler oldu hayatımda.

  Bu yıl içersinde ürünlerinizi sırasıyla alıp kendime hediye etmem, harikulade farkındalıklar ve mucizeler yaşamama vesile oldu.

  Bunun için size çok çok teşekkür ederim.

  HEM SİZE HEM DE BURADAKİ ARKADAŞLARIMA YENİ YIL MESAJIM:

  Yeni yıllar Allah’ın bizlere verdiği armağandır.

  Hayatımızı bu armağana layık bir şekilde yaşadığımız zaman,mutluluk ta,sağlık ta

  ve başarı da hep bizimle olur.

  Bu armağanımız hepimize şükürlerle kutlu olsun.

  Çok çok sevgiler…

 17. Funda Teyze
  20:05, 30 Aralık 2011

  Sevgili Dilek arkadaşım,

  Güzel dileklerin ve harikulade mesajın için çok çok teşekkürler.

  Gerçekten de, her bir gün gibi, her bir yıl da Allah’tan bize ne kadar da güzel bir armağan, değil mi?

  Şükürler olsun, gerçekten de. :D

  Tüm ürünlerimi sırasıyla alıp, hepsinin hakkını verdiğin için, harikulade bir öğrenci olduğun için, asıl BEN sana teşekkür ederim. :D :D

  Sanırım 2 yılı doldurduk beraber çalışmalarımızda.

  Acısıyla tatlısıyla ama hep tatlıya bağlanarak, harikulade günler geçirdik beraber.

  Sağ olasın, var olasın.

  Her bir tavsiyemi, dikkatle ve özenle alıp, dikkatle ve özenle uyguladığın için, harikulade başarılarını HEMEN benimle de paylaşıp kutladığın için ben de sana ne kadar teşekkür etsem az gelir. :D

  Allah her öğretmene senin gibi öğrenci ve her öğrenciye de senin gibi öğretmen nasip etsin, diye diliyorum.

  Ve tabii, her okula da senin gibi öğretmenler.

  Ve maşalah, maşallah, maşalah diye de bu yazımı bitiriyorum. :D :D

  Çok çok sevgiler,

 18. Funda Teyze
  21:17, 30 Aralık 2011

  Sevinç arkadaşım,

  Çoşku ve hevesini paylaştığın için, yazılarım hakındaki güzel sözlerin için çok çok teşekkürler.

  Harikulade bir yıl diliyorum sana da. :D

  Çok çok sevgiler,

 19. Funda Teyze
  21:19, 30 Aralık 2011

  Serpil arkadaşım,

  Yazılarımdan faydalanmana çok sevindim. Güzel sözlerin için de çok çok teşekkürler. :D

  Sana da harikulade bir yıl diliyorum. :D :D

  Çok çok sevgiler,

 20. Funda Teyze
  21:21, 30 Aralık 2011

  Leyla arkadaşım,

  2011′de yaşadığın mutluluklar için biz de seninle beraber şükrediyoruz.

  Paylaştığın için teşekkürler. :D

  Sana da harikulade bir yıl diliyorum.

  Çok çok sevgiler

 21. Funda Teyze
  21:23, 30 Aralık 2011

  Nesli arkadaşım,

  2011′deki tüm başarıların için seni tekrar yürekten kutluyorum.

  2012 için ise İLETİŞİM harikulade bir niyet. :D

  Çok çok sevgiler,

  Tertemiz iletişimlerle dolu, harikulade bir yıl diliyorum sana da. :D :D

 22. Funda Teyze
  21:27, 30 Aralık 2011

  Hilal arkadaşım,

  Güzel dileklerin ve güzel sözlerin için çok çok teşekkürler. :D

  2011 için maddi ferahlık harika bir seçim. Ben de kutluyorum. :D

  2012′de de ulaştığınız bu maddi ferahlığı, hayatının her parçasında iyiden, güzelden, doğrudan yana bol bol harcamanı, ve aynı şekilde bol bol da gelmesini diliyorum. :D

  Sana da harikulade bir yıl dilerim.

  Çok çok sevgiler

 23. Funda Teyzen
  16:26, 25 Aralık 2012

  Şükürler olsun Allah’a acısıyla tatlısıyla bir senenin daha sonuna geldiğimiz için.

  2012 benim için BERABERLİK yılı oldu.

  Dünyanın ve Türkiyenin çeşitli köşelerinden gelebileceklerini umduğum beklediğim pek çok arkadaşım arasından sadece 12′si ile, internet, bilgisayar veya telefon aracılığı ile olmadan doğrudan konuşmak, görüşmek, beraber temizlik yapmak, beraber gülmek, beraber iftar yemeği yemek 2012′nin en özel ve önemli anlarındandı.

  Tabii geleceğini umduğum pek çok arkadaşımın gelememesi ve yolculuklarını iptal etmek durumunda kalmaları ve sonuçta 12+1 (12 arkadaşım ve ben) ve yiyeceğimiz iftar yemeği seminerimizin başında bana Eyvah! dedirtip hemen Allah’a sığınmama sebep olmuştu. :D

  Neden? Çünkü sürekli duyduğumuz İsa peygamberin son yemeğini hatırlamıştım.

  Ancak çok şükür, Kuran’ı bu konuda daha dikkatle okuyunca, İsa peygamber hakkında asıl kendimize örnek alacak harikulade bir sure ve hikaye buldum:

  SOFRA Suresi (Maide suresi) 114 ve 115. ayetlerde öğreniyoruz ki, havariler İsa peygamberden Allah’tan bir sofra istemesini istemişler. İsa peygamber de önce onlara Allah’tan korkun diye cevap verse de, sonra onların isteğini yerine getirip Allah’tan bir sofra rica etmiş ve dileği kabul olmuş.

  Benim de öğrencilerime bir hediye olarak hazırlamak istediğim o iftar yemeği dilerim yiyen yemeyen herkese bolluk, bereket, zenginlik, hayır ve uğurlara vesile olur ve olmuştur ve olacaktır.

  Bu da benim dileğim Allah’tan.

  Ne kadar da ilginç ki bu dileğimi dilediğim bu gün 25 Aralık ve dünyanın pek çok yerinde, İsa peygamberin doğum yıldönümü olarak kutlanıyor.

  Allah’ım bizim soframıza da bolluk bereket nasip eyle. Açlarımıza, yoksullarımıza yardım edebilelim. Onlara da pay verebilelim. Onları da doyurabilelim.

  Öğrencilerimle de inşallah tekrar beraber olalım, gelemeyen arkadaşlarımız da katılabilsinler, yeni arkadaşlarımız da gelebilsinler.

  Ve 2012′nin benim için BERABERLİK yılı olmasının bir sebebi de annemle anneannemle biraraya gelebilmem, şükürler olsun Allah’a.

  Sadece hastalıkta değil, sağlıkta da beni seven ilgi ve bakım gösteren o harikulade hanımlar.

  Kaşık kaşık verdikleri sevgiyle yaptıkları tüm o çorbalar için Allah onlardan razı olsun.

  Her bir kaşık için, milyon kere şifaya, huzura, bolluğa, berekete ve mutluluğa kavuşsunlar.

  Allah’tan dileğim budur bu güzel günde.

  Ve 2013 yılı için seçtiğim kelime YARDIM.

  Hem yardım etmek hem de yardım almak olarak yeni yılda aklımı kalbimi Allah’tan gelecek tüm o harikulade olasılıklara açıyorum.

  Allah’ım BOL yardım etmeme ve BOL yardım almama yardım et. :D

 24. Funda Teyzen
  09:25, 30 Aralık 2013

  Şükürler olsun bir seneyi daha şükürlerle, anlayışlar, keşifler, başarılar, temizlikler ve Allah’a övgüler ile geçirebildiğimiz için.

  2013 yılında,

  ** artık 450 küsür gününe ulaştığımız maratonumuz,
  ** bunun üzerine ayrıca yaptığımız kısa ve öz ama resim de yaptığımız, dileklerimizi yürekten hissettiğimiz maratonlar
  ** ve harikulade sohbetler ettiğimiz, beraber dualar ettiğimiz Temizlik Saatleri ile,
  ** ve pek tabii tüm makale, mini kurs ve kurslarımla, :D

  gerçekten yardım almanın ve yardım etmenin mutluluğunu bol bol hissettik.

  2013 yılının kelimesi YARDIM’dı benim için.

  Ve 2014 yılna gelince, BÜYÜMEK diyorum.

  Acaba ben kimlere hayat amaçlarında büyümeleri için yardım edeceğim ve bunun Allah’tan ödülü olarak ben nasıl büyüyeceğim? :D

  Allah’m 2014′de de hayırlı uğurlu faydalı yararlı olacak şekilde büyüyelim. Gelişelim. hayat amacımızda, hayata olan faydamızda, daha derin, daha geniş, daha büyük olalım. :D

  Şükürler olsun bunları dileyebildiğm için.

  Şükürler olsun.
  Şükürler olsun.
  Şükürler olsun.

Yorum Yaz

Bu site, çok sevgili ve değerli ÖĞRENCİLERİM ve öğrencim olmak isteyen bayanlar için hazırlanmıştır.

Funda Teyze'nin öğrencileri kimler?:

Funda Teyze'nin öğrencileri:
** Akıl ve kalp merkezli,
** Hayatın 8 parçasını seven, sevmek isteyen,
** Hayatının her parçasında başarı isteyen,
** Hayatının her parçasını takdir etmeyi, teşekkür etmeyi bilen ve seven,
** Bir hatasını, yanlışını farkedince, bunun üzerinde ısrar etmeden azim ve kararlılıkla vazgeçmeye, hep iyiden, güzelden, doğrudan yana olmaya kararlı ve niyetli,
** Ve en önemlisi de, öğrenmeyi çok ama çok seven,
** doğru öğretmeni bulduktan sonra, hayatının her parçasında da olduğu gibi öğretmenine de sadakat gösterebilen,
** Allah'ı seven,
** Allah'ın da onu ve herkesi çok sevdiğini bilen,
** Anne veya anne olmak isteyen,
** Mutlu ve huzurlu bir aile kurmak isteyen,
** Mutlu, huzurlu, sağlıklı, bolluk ve bereket içerisinde bir hayat isteyen,
** Hayatının 8 parçasında hayırlı uğurlu işler yapmak isteyen,
** Türk hanımları.

Hayatımızın 8 parçası derken, hemen hatırlatayım, hayatın vazgeçilemez 8 parçası şunlar:
1- Kişinin kendisi,
2- Ailesi,
3- Arkadaşları, ülkesi,
4- Tüm insanlık,
5- Tüm canlılar,
6- Tüm fiziksel evren,
7- Ruhlarımız,
8- Allah.

Beyler ve öğrenci olmaya niyeti olmayan bayanlar da tabii ki okumak isterlerse okuyabilirler ancak yorum ve sorularınızı kabul edemeyeceğimiz ve cevap veremeyeceğimiz için lütfen kusura bakmayın.

31 Aralık 2011 tarihi itibariyle artık, rumuzlu yorumları kabul edemiyoruz.

Harikulade yorumlarınız bizim için çok değerli. Bu sebeple, hayatın her hangi bir parçası için sevgisiz, saygısız, iyiden, güzelden, doğrudan yana olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır.

Aynı şekilde özel cevap isteklerini de karşılamam artık mümkün olamıyor. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Lütfen yorumunuzda, okuyanlara ve güzelim Türkçemize olan sevgi ve saygınızı da, imla kurallarına elinizden geldiği kadar dikkat ederek gösterin.

Çok çok teşekkürler, çok çok sevgiler,

=======================
Çekim Yasası Öğretmeni
Ve Harikulade Dileklerin Funda Teyzesi
=======================

Not:
Harikulade dilekler derken kastettiğimiz hayatın 8 parçası için hayırlı, uğurlu, faydalı, güzel dilekler. Hayatın 8 parçasından birini veya daha çoğunu yok farzetmeyen, zarar vermeyen, iyi, güzel, doğru dilekler.
Hepimize kolay gelsin. :D

No trackbacks yet.

Mesaj gönder!
Loading...