DUALAR, DUALAR, DUALAR…
Ve Funda Teyzen’in Dua Evi

Sevgili arkadaşlarım,

Ekim ayında başladığımız 100 günlük şükür maratonumuzda yaptığım temizliklerden sonra benim de bir kapım açıldı. :D

Ve, işte o kapı hakkında maratonda yazdığım yazının bir özeti:

24 Ekim 2012

Bugün akıl ve kalp lazer gücüyle (:D) temizlik yaparken, acaba kendi temizliklerimden ziyade başkaları için de temizlik yapsam nasıl bir sonuç alabilirim diye düşündüm.

Bu bir açılan kapıydı benim için.

Gerçi geçtiğimiz yıllar içerisinde bir kaç kez anneanneme, kardeşime, anneme bu tür bir temizlik yapmıştım ama bir faydası olup olmadığını hem bilememiş hem anlayamamıştım hem de onlardan bir haber alamamıştım. Almıştıysam bile sanırım farkındalığım henüz o kadar gelişmemişti ki, farkedemedim. :D

Tabii aradan geçen zamanda ben temizlik yapmakta bayağı ustalaştım. :D

VE bugünkü yaptığım temizliği yine annemin, kardeşimin dertlerine doğru tuttum.

Ve içimde çok güzel bir temizlik hissettim.

Ve işin ilginç yanı, bir kaç saat sonra kardeşimden bir e-posta geldi. Bir kaç yıl önce bahçede çalışırken sırtını incitmişti, benim ona verdiğim (ben hatırlayamadım) bir masaj aleti ile masaj yapmış ve kastaki o tutukluğu söküp atmış. Ve bana aletin bozulduğunu haber verip, sağ olasın diyordu. :D

Yılda bir civarında e-posta yazan kardeşimden, tam da benim ona akıl kalp lazeri ile gönderdiğim temizliğin üzerine bu haberin gelmesi, bana Allah’tan yaptığım temizlikte başarılı olduğum şeklinde bir müjde oldu. Çok çok şükürler olsun.

Ve asıl maraton arkadaşlarımı, ilgilendiren bir kapı olarak, ben de dedim ki, madem buna Allah’ın izniyle gücüm yetiyor, bari maraton arkadaşlarıma da göndereyim.

Ve sevgili arkadaşlarım, bu sabah saat 6:30 civarında sizlere de bu tür bir temizlik gönderdim. :D :D

Dilerim faydalanmışsınızdır.

VE açılan bir kapı daha, madem böyle ben bu temizliği gönderebiliyorum, bari TÜM DÜNYAYA göndereyim dedim. :D :D

Ve yanılmıyorsam, öğleden sonra 1:30- 2 gibi tüm dünyaya gönderdim. :D :D

Hayatın 8 parçasına zararlı her şey için, temizlik yaptım genel olarak.

Artık Allah kabul etsin diyorum. :D :D

Bu bana Nasrettin Hoca’nın göle maya çalmasını hatırlattı şimdi.

Ya tutarsa diye, göle yoğurt mayası koymuştu.

Allah’ım onun gölünü de yoğurt yap.

Benim temizliğimi de kabul et.

Ya bir de olursa. :D

Ya Türkiye, DÜNYA mutlu, huzurlu, hayırlı, uğurlu düşünce, duygu, söz ve hareket eden insanlarla ihya olursa. :D :D

Düşüncesi bile güzel. Temizlik yapmaya da değer. :D

İnşallah, inşallah, inşallah. :D

+++++++++++++++++++

Tabii bu açılan kapı, beraberinde bir temizlik kapısını da getirmişti. :D

İşte çok sevgili bir maraton arkadaşımın benim bu açılan kapım hakkında yorumu hem de benim ona verdiğim cevapta da bahsettiğim o temizlik kapısı:

+++++++++++++++++++

Çok sevgili bir arkadaşımızın yorumu:

Funda Öğretmenim,
Bu ne kadar güzel bir haber bizim için. Allah kabul etsin yaptığınız temizlikleri.
Başkaları için, hatta tüm dünya için temizlik yapabilmek ne kadar güzel bir şey olsa gerek. Bu şekilde temizlik yapabilmek beni de çok mutlu eder. O yüzden bu yazdıklarınızdan dolayı, böyle bir şeyin mümkün olmasından dolayı çok sevindim. İnşallah ileride ben de sizin gibi temizlik konusunda ustalaşırım, hem kendim hem başkaları için bol bol temizlikler yaparım.
Maşallah size, maşallah, maşallah. :) )) Ve çok tebrikler.

Funda Teyzen’in cevabı ve bir anlayış keşfi:

Çok çok sağ olasın sevgili arkadaşım desteğin için. :D

Aslında tüm dünya hakkında temizlik konusunu yaparken gayet rahat ve normal bir şeymiş gibi yaptım ama burada yazarken, içimden bir olumsuzluk geçti. :D

Sen kim tüm dünyaya temizlik yapmak kim, şeklinde. :D

Hatta

peygamberler dururken…
veya,
Peygamberler yapmış, olmamış, şu hale bak,

şeklinde. :D

Ama açılan kapımı olduğu gibi yazdıktan sonra bu olumsuz hislerime de lazerle baktım. :D :D

Ve gördüm ki, eğer ben buna cesaret, cüret edebiliyorsam, veya bu tür bir şey aklıma kalbime gelebiliyorsa, bu aslında PEYGAMBERLERİN, ve beni bu aşamaya ulaştıran insanların başarısı.

Demek ki onlar başarmışlar. :D

Peygamberler başardı, onlar kazandı.

Ben onların ürünüyüm. :D Sayelerinde ben bu durumdayım.

Demek ki onlar başarmış.

Demek ki ben de başarabilirim.
Demek ki sen de başarabilirsin.
Demek ki herkes de başarabilir.

Bu da harikulade bir anlayış ve keşif oldu. :D

Allah hepimizi bu yolda ilerletsin, bu yolda ustalaştırsın.
Allah bizim temizlenmemizi ve dünyanın temizlenmesini istiyor.

Allah dilemiş.
Biz de dileyelim. :D

Bence bu yoğurt tutar. :D

Allah Nasrettin Hocadan da razı olsun bu vesileyle, bize ne güzel fikirler vermiş, bunu da bir parça yoğurtla kutlamaya karar verdim. :D

Ve sevgili arkadaşlarım, bir kapıyı geçince, ardından yeni kapı, onun ardından da yeni kapı açılıyor diye anlatıyorum ya, işte bu kapının ardından da benim için, YEPYENİ BİR TEMİZLİK KAPISI açılıverdi.

Dualar konusunda.

Dua etmek, hatta özellikle ülkemizde de çok yaygın olan, hacılara hocalara, sırf onların duası için paralar vermek konusunda.

Gerçi bu konu hakkında hem bu işi DOĞRU yapanlar olduğu hem de pek çok YALAN yapanların da olduğu konusunda bir makale yazmıştım.

Ama bizim de ailemizde çok anlatılan bir konuyu hiç önüme alıp, inceleyip temizlik yapmamıştım.

İşte yine açılan bu temizlik kapısı sebebiyle yaptığım temizlik ve onun da ardından açılan YEPYENİ BİR KAPI DAHA. :D

Funda Teyzen’in maratonda yaptığı bir temizlik:

1- Zamanında babam hacılara hocalara çok paralar vermiş. Hatta bir seferinde Kızılay gibi, İş bankasının en kalabalık bir şubesinden büyükçe para çekip, gazete kağıdına sardırtmış ve bunu içinde ne olduğunu bile söylemeden bir hocaya vermiş. Banka müdürü bile odasından kalkıp gelmiş, paranın büyüklüğü sebebi ile diye yıllar boyunca bu hikaye ailemizde anlatıldı durdu, anlatıldı durdu. Hatta bir zaman geldi ben de anlattım. :D Babama arkasından cık cık cık yaptım, onaylamadım.

Yıllarca ailemde sitemle anlatılan bu olayı, babamın nasıl aklını kaçırdığını, hacılara hocalara paraları nasıl dağıttığını, hatta onların babamı nasıl kandırdığını dinledim.

Babamı kandırdığına inandığım o hocanın, gazete kağıdına sarılmış o paketi açtığında bulduğu o paralara nasıl da sevinmiş olduğunu düşündüm ve hatta ona kızdım. :D

O bizim paramızdı. Babam kandırılmıştı. :D

Affet Allah’ım olayın iç yüzünü bilmiyordum hala da bilmiyorum.

Babam o sıralarda neler yaşıyordu acaba, neler hissediyordu, bu hareketi hayırlı mıydı, hayırsız mıydı, bunun cevabını sadece sen bilirsin Allah’ım.

O hoca babam için hayırlı bir dua mı etmişti acaba? Babamın geçirmekte olduğu bazı zor zamanlarda ona destek mi olmuştu acaba? Bunların cevabını bilmiyorum, sen biliyorsun Allah’ım.

Ama ben bilmediğim bir olay hakkında olumsuz karar verdim. Olumsuz karar veren insanlara uydum.

Babamı basamaklarda aşağı inen bir insan olarak gördüm. Oysa ki acaba o yukarı mı çıkıyordu? Acaba bir bedel mi ödüyordu bu yukarı çıkışı için?

Allah’ım şimdi sen bana bir kapı açtın. Bir dua ile kardeşimin sırtının şifa bulmasına vesile olmuş olabilme olasılığını benim önüme getirdin.

Zaten senin bir lütfunla öğrendiğim temizlik ile ben de pek çok derdimden, tasadan, karmaşadan, uzaklaştım, temizlendim, şifa buldum.

Senin yol gösterişinle, hatta iteklemenle, şaşkınlık içerisinde kendimi Harikulade Dileklerin Funda Teyzesi olarak buldum.

Maratonlarda teleseminerlerde, seminerlerde, makalelerde, kurslarda, arkadaşlarımın da temizlik yapmalarına vesile oldum, yol gösterdim.

Hatta elimdeki çizgilerle bile bana ‘şifacılığı’ nasip ettiğini açıkça söyledin.

Affet Allah’ım ben bir türlü bunu kabul edemedim. Hala da zor geliyor.

Bu konu ülkemizde çok istismar edilmiş, hem körü körüne inananlar, hem de bu olaya hiç inanmayıp, körü körüne reddedip, bunu dolandırıcılık olarak gören insanlar çok.

Allah’ım bu iki gruptan da beni koru.

Bana ne körü körüne inanıp, gerçeklere gözlerini kapatanları, ne de bu tür gözle görülmeyen ve senin mucizelerinle gerçekleşen şeylere kesinlikle inanmayıp, bu tür şeyleri aşağılayan, küçük gören hatta dolandırıcılık olarak gören insanları nasip etme.

Beni onlardan uzak tut.

Hatta bana yaklaşanların çok yakınlarında bu tür insanlar varsa, annesi, babası, eşi, çocuğu bu tür insanlarsa,

 • ya benim öğrencilerimin onları örnek davranış ve sözlerle, iyilik ve güzellikle, iyiyi, doğruyu bulmalarına yardım edebilen insanlardan olmasını sağla,
 • ya da eğer bunu yapamıyorlarsa ve o yakınlarının olumsuzluklarını bana aynen ulaştırıyorlarsa, o cahil ve zalim insanların sözleri ve aşağılamaları bana ulaşacaksa, bu kişileri de benden uzak tut Allah’ım.

Cahillerden de zalimlerden de, onların söz ve hareketlerini cahillikle veya zalimlikle bana ulaştıranlardan da beni koru Allah’ım.

Ben sana sığındım, sana güvendim.

Sen bana taa çocuklukta bu konuda çok güzel yol gösterişler nasip etmiş, Allah’a sığınınca en büyük zorlukların aşılıp, her türlü mucizenin gerçekleşeceğini çok güzel anlatmıştın.

Anneannemin evinin kapısının anahtarı çok sertti ve çok zor açılırdı. Bir gün anneannem beni tek başıma yukarı göndermişti ve ben bu zor kapıyı tekrar tekrar denememe rağmen açamamıştım. Komşu kapıları mı çalsam da yardım istesem, aşağı inip anneanneme kapıyı açamadım mı desem diye orada çaresizlikle dönüp dolaşırken, ve tekrar tekrar denerken, sana sığınmayı denemiş ve ‘Bismillahirrahmanirrahim’ deyip tekrar anahtarı döndürdüğümde, o açılamayan kapı, o yerinde dönemeyen anahtar sanki yağlanmış ve kayar gibi açılmıştı.

Ne büyük bir mucizeydi bu.

Affet Allah’ım ben bunu unuttum. Ardından pek çok sefer, pek çok sefer sana sığınmadım.

Korktum, sindim, utandım, sustum, yalanlara yanlışlara inandım.

Doğrumu yanlış mı olduğunu bilmeden, olayın iç yüzün bilmeden yanlış dediğim de oldu.

Hacılar hocalar konusunda da, babam konusunda da sana sığınıyorum.

Bilmeden karar verdim. Ve maalesef o karar tüm hayatımı da, hayat amacımı da etkiledi.

Ben yaptım, ben yaptım, ben yaptım.

2- Affet Allah’ım, sana sığındım ben bu konuda cahillikle ve zalimlikle yaptığım tüm yorumları da, işin iç yüzünü bilmeden vediğim tüm kararları da affet.

Allah’ım sen affetmeyi çok seversin, içtenlikle sana yöneleni asla geri çevirmezsin. Beni de affet. Ailemi, annemi, babamı, kardeşlerimi de affet, uzak yakın tüm akrabalarımı da affet. Bu konuda cahillikle ve zalimlikle yalan yanlış sonuçlara varıp, haksızlık yapanları da affet.

3- Allah’ım sen affetmeyi çok seversin, içtenlikle sana yöneleni hemen affedersin ama biz kendimizi affetmeyi bilmeyiz. Bir hatamızı farkedince kendimizi suçlar dururuz. Burada ve şimdi ben bu hataya da düşememeye kararlıyım. Senin affediciliğini, anlayış ve sevgini kendime örnek alıyor ve affımdaki içtenliği de bilerek, ben de kendimi affediyor ve seviyorum.

Kendimi affediyor ve seviyorum.
Kendimi affediyor ve seviyorum.
Kendimi affediyor ve seviyorum.

Bundan böyle bana nasip ettiğin bu temizlik yapma, dua etme, sana sığınıp, senden aldığım güçle uzak yakın pek çok kimseye şifa, iyi dilekler, güzel titreşimler göndermeye karar verip niyet ediyorum.

Hatta bu sebeple Funda Teyzen’in Dua Evi adlı bir site hazırlayıp, tanıdığım tanımadığım pek çok kimse için ve pek çok şey için orada dua etmeye karar verip niyet ediyorum.

Bu dua evi, benim için Nasrettin hoca’nın gölü gibi bir şey. :D

Maya da dualarımız.

Dilerim kabul olur tüm dualarımız. Dilerim pek çok insan faydalanır.

Allah’ım sana sığınıp, sana güvenip, ‘ya tutarsa’ sözünü, ‘ya Allah’ın izniyle gerçek olursa’ şeklinde değiştirip, sitenin ana sözü olarak kabul ederken, bu açılan kapının ilk etabından başarıyla geçmiş olmanın ve siteyi hazırlatıyor olmanın mutluluğu ile bu temizlik kapısından da geçebilmemi sıcak bir sütlü çayla kutluyorum.

Şükürler olsun İLK maraton sırasında gördüğüm rüyada, bir dükkanda çalıştığımı görmüş, dükkanı kapatma saati gelmesine rağmen gelen müşteriye dükkanı açıp tutsam mı tutmasam mı diye düşünürken, dükkan sahibi tarafından dükkanı bırakıp öğrencilerimle buluşmak üzere yukarı kata gönderilmiştim. :D

Bu maratonda da hayat amacım daha da ortaya çıktı çok şükür.

Her ne kadar bu yol biraz ürkütücü ise de, yaptığım temizlikler sonucu, harikulade bir yol olarak görünüyor.

Sana sığındım ve azimle ilerliyorum Allah’ım. Kabul tüm tüm temizliklerimi.

Babamın o hocaya verdiği o büyük parayı da affediyorum. Babama feda olsun. :D

********************************

Ve işte sevgili arkadaşlarım, tüm bu temizlik ve açılan kapıların hakkını vermek adına 2 haftadır makalelerimi yazamadım.

Çünkü Funda Teyzen’in Dua Evi adlı harikulade bir site hazırlamak ve hazırlatmak ile meşguldüm.

Allah’a çok şükür, tam da istediğim ve planladığım gibi harikulade bir DUA SİTESİ hazırladım.

Bu siteyi, aynı ezan gibi, DUA’YA ve Allah’a sığınmaya ÇAĞRI olarak kabul edin ve bu niyetle katılın.

Çünkü benim hazırlama niyetim bu.

Ve ayrıca, bu sitede bir diğer niyetim, orada edeceğin dualara FUNDA TEYZEN olarak benim de katılmam, desteklemem, ve o duaların gerçek olması için, seninle beraber ve tüm okuyanlarla beraber benim de Allah’a sığınmam.

Eğer mayamız varsa, şükredelim, ve Allah’a sığınıp yoğurt yapmak için, ister sütü, ister gölü, isterse çekim alanımızı mayalayalım. :D

Ve çok sevgili Nasrettin Hocamızın o harikulade “Ya tutarsa…” sözünü, ben de Funda Teyzen olarak, ‘ya Allah’ın izniyle gerçek olursa’ diyerek sitemin ANA MESAJI olarak alıyor ve seni de harikulade dilek ve duaların için FUNDA TEYZEN’İN DUA EVİ‘ne davet ediyorum.

Beraber nice nice dualar etmek ve Allah’a sığınmak dileği ile.

FUNDA TEYZEN’İN DUA EVİ

Follow Me on Pinterest Pinterest'te Takip Et!
 
Yorumlar (6)
 1. Bahar
  14:22, 3 Kasım 2012

  Bu makaleyle ilgili mailin sabahtan beri sevdiğim bir insanın yaşadığı sorun için kendi kendime onun için dua ederken gelmeside Allah’ın bir lütfu olsa gerek. Şükürler olsun.
  Dua siteniz hayırlı olsun… Allah herkezin dualarını kabul etsin inşallah:)

 2. Nurten
  12:23, 4 Kasım 2012

  Funda Hocam Merhaba,

  Yeni kapılarınız hayırlı olsun ve çok çok tebrikler. Dua Evi siteniz harikulade bir kapı ve çok çok güzel olmuş. Bizim için dua etmeniz öylesine güzel ki, harikasınız. Şimdiden kendi adıma çok teşekkür ederim. Biliyorsunuz istemeden ara verdim. Ama makalelerinizi takip ederken böyle bir siteyle zaman zamanda olsa iletişim kurabilmek ve sizin dualarınızda olmak düşüncesi bile beni çok mutlu etti. İyi ki varsınız. Sevgiler… Allah hepimizin dualarını kabul etsin inşallah…

 3. Funda Teyzen
  20:00, 4 Kasım 2012

  Dualarla buluşmak gerçekten de Allah’ın bir lütfu, Bahar arkadaşım. :D

  Teşekkür ederim güzel dileklerin için.

  Çok çok sevgiler

 4. Funda Teyzen
  20:01, 4 Kasım 2012

  Sen de çok çok sağ olasın Nurten arkadaşım. :D

  Dualarda buluşmak gerçekten de bize Allah’ın bir lütfu. :D

  Ben de senin dualarına katılıyorum.

  Çok çok sevgiler

 5. Rukiye
  15:04, 6 Şubat 2013

  Funda Teyze benim için de dua eder misiniz?

 6. Funda Teyzen
  18:32, 7 Şubat 2013

  :D

  Tüm okuyucularım dualarıma zaten dahil Rukiye arkadaşım. :D

  Dua Evimde de her ay dua etmeyi unutma. :D

  Hayatın 8 parçasını seven, sayan, yardım eden veya etmek isteyenlerin de özel ve ayrı yeri var kalbimde.

  Çok çok sevgiler.

Yorum Yaz

Bu site, çok sevgili ve değerli ÖĞRENCİLERİM ve öğrencim olmak isteyen bayanlar için hazırlanmıştır.

Funda Teyze'nin öğrencileri kimler?:

Funda Teyze'nin öğrencileri:
** Akıl ve kalp merkezli,
** Hayatın 8 parçasını seven, sevmek isteyen,
** Hayatının her parçasında başarı isteyen,
** Hayatının her parçasını takdir etmeyi, teşekkür etmeyi bilen ve seven,
** Bir hatasını, yanlışını farkedince, bunun üzerinde ısrar etmeden azim ve kararlılıkla vazgeçmeye, hep iyiden, güzelden, doğrudan yana olmaya kararlı ve niyetli,
** Ve en önemlisi de, öğrenmeyi çok ama çok seven,
** doğru öğretmeni bulduktan sonra, hayatının her parçasında da olduğu gibi öğretmenine de sadakat gösterebilen,
** Allah'ı seven,
** Allah'ın da onu ve herkesi çok sevdiğini bilen,
** Anne veya anne olmak isteyen,
** Mutlu ve huzurlu bir aile kurmak isteyen,
** Mutlu, huzurlu, sağlıklı, bolluk ve bereket içerisinde bir hayat isteyen,
** Hayatının 8 parçasında hayırlı uğurlu işler yapmak isteyen,
** Türk hanımları.

Hayatımızın 8 parçası derken, hemen hatırlatayım, hayatın vazgeçilemez 8 parçası şunlar:
1- Kişinin kendisi,
2- Ailesi,
3- Arkadaşları, ülkesi,
4- Tüm insanlık,
5- Tüm canlılar,
6- Tüm fiziksel evren,
7- Ruhlarımız,
8- Allah.

Beyler ve öğrenci olmaya niyeti olmayan bayanlar da tabii ki okumak isterlerse okuyabilirler ancak yorum ve sorularınızı kabul edemeyeceğimiz ve cevap veremeyeceğimiz için lütfen kusura bakmayın.

31 Aralık 2011 tarihi itibariyle artık, rumuzlu yorumları kabul edemiyoruz.

Harikulade yorumlarınız bizim için çok değerli. Bu sebeple, hayatın her hangi bir parçası için sevgisiz, saygısız, iyiden, güzelden, doğrudan yana olmayan yorumlar yayınlanmayacaktır.

Aynı şekilde özel cevap isteklerini de karşılamam artık mümkün olamıyor. Anlayışınız için teşekkür ederim.

Lütfen yorumunuzda, okuyanlara ve güzelim Türkçemize olan sevgi ve saygınızı da, imla kurallarına elinizden geldiği kadar dikkat ederek gösterin.

Çok çok teşekkürler, çok çok sevgiler,

=======================
Çekim Yasası Öğretmeni
Ve Harikulade Dileklerin Funda Teyzesi
=======================

Not:
Harikulade dilekler derken kastettiğimiz hayatın 8 parçası için hayırlı, uğurlu, faydalı, güzel dilekler. Hayatın 8 parçasından birini veya daha çoğunu yok farzetmeyen, zarar vermeyen, iyi, güzel, doğru dilekler.
Hepimize kolay gelsin. :D

No trackbacks yet.

Mesaj gönder!
Loading...